Wielka Brytania oszukała rząd, żeby kupić Bitcoin za 150.000 dolarów.

Oszuści i oszuści stale się rozwijają i pojawiają się nowe metody nielegalnego pozyskiwania funduszy kryptograficznych. Niezliczone ofiary straciły swoje fundusze na rzecz tych złych aktorów, ale niedawny raport ujawnił poważny schemat oszustwa, w którym brytyjska kobieta oszukiwała banki i rząd w wysokości 150.000 dolarów Bitcoin (BTC).

Brytyjska policja miejska (MPS lub MET) rozprawiła się z poważnym oszustwem, w ramach którego 35-letnia brytyjska kobieta została aresztowana za nielegalne uzyskanie 115 000 funtów (około 150 000 dolarów) poprzez złożenie wniosku o pożyczki rządowe zwane „Bounce Back Loans“, przeznaczone na pomoc małym przedsiębiorstwom dotkniętym pandemią COVID-19.

Zgodnie z oświadczeniem MPS, dochodzenie w sprawie tej nienazwanej kobiety rozpoczęło się, ponieważ wydawało się, że jest ona w posiadaniu dużej ilości BTC, które zostały „pozyskane w drodze oszustwa“.

Dochodzenie ujawniło, że kobieta korzystała z wielu kont mułów do otrzymywania pożyczek, a następnie środki te zostały wykorzystane na zakup kryptokursztynu.

Po wydaniu nakazu przeszukania, funkcjonariusze MPS, wraz z Zespołem Proaktywnej Przestępczości w Suffolk Constabulary, dokonali nalotu na miejsce pobytu podejrzanego w Ipswich.

Funkcjonariusze znaleźli wiele dzieci pozostawionych samych sobie i aresztowali podejrzanego w pobliżu pod zarzutem oszustwa, prania brudnych pieniędzy i zaniedbywania dzieci.

Policja przesłuchała kobietę i zwolniła ją 1 sierpnia, ale wkrótce 13 sierpnia złożyła wniosek do londyńskiego sądu sędziowskiego o zatrzymanie Bitcoin Rush o wartości 115.000 funtów (150.000 dolarów), przechowywanego w cyfrowym portfelu, który należał do podejrzanego.

Detektyw sierżant Ian Barrett, z Met’s Proactive Money Laundering Team, skomentował:

„Korzystanie z pomocy rządowej dostępnej dla tych, którzy jej naprawdę potrzebują w tych bezprecedensowych czasach jest przerażające.“

„Chciałbym zapewnić opinię publiczną, że Met pozostaje zaangażowany we współpracę z instytucjami z regulowanego sektora finansowego i partnerami organów ścigania w celu zwalczania zorganizowanej przestępczości finansowej i postawienia tych poważnych przestępców przed sądem“, dodał.

To nie była pierwsza sprawa związana z kryptonimem dla brytyjskiej policji, w zeszłym roku jednostka ds. cyberprzestępczości brytyjskiej policji metropolitalnej współpracowała z kryptonimem Binance’a w celu rozprawienia się z bułgarskim ekspertem ds. phishingu, Swietosławem Donczewem.

Donchev został oskarżony o tworzenie skryptów stron internetowych mających na celu odtworzenie prawdziwych stron nawet 53 brytyjskich legalnych firm, aby pomóc przestępcom ukraść 41,6 mln funtów brytyjskich (51,3 mln dolarów). Oszustwo to było potencjalnie skierowane do 500.000 ofiar.

admin

Zurück nach oben