Pomimo Fall Back i Range Bound analitycy zobaczyć Bitcoin Crossing $ 20,000 przed końcem roku

Pierwszy duży rajd Bitcoina zakończył się 17 grudnia 2017 r., kiedy to moneta ta osiągnęła prawie 20.000 dolarów na wielu giełdach. Rajd tym razem był prawie tak imponujący, ale nie udało mu się przełamać tego magicznego 20.000 dolarów i pójść dalej, jak trzyletnia rocznica tego wysokiego krosna.

Nadal jednak jest czas, aby moneta po raz ostatni popchnęła się w kierunku 20.000 dolarów i wyżej, zanim rok się skończy. Pozostało jeszcze kilka tygodni do 2020 roku i choć wielu uważa, że szansa na przejście do 20 000 dolarów przed końcem nowego roku jest już za nami, niektórzy widzą to w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Przyjęcie Bitcoinu jako głównego nurtu nadal dominuje w wiadomościach, a główni gracze nadal kupują i legitymizują cyfrową przestrzeń walutową. Wydaje się, że jest to beczka prochu, który czeka, aby pozwolić Bitcoin eksplodować, ale co będzie iskra to jest jeszcze do zobaczenia.

Akumulacja

W ciągu weekendu pojawiły się wiadomości o MicroStrategy, niedawnym instytucjonalnym wyznawcy Bitcoinów, który dokonał większych ruchów w przestrzeni.

„Byliśmy świadkami dużych zmian w ciągu weekendu, a wysiłki MicroStrategy mające na celu zwiększenie udziałów Bitcoinów od kilku dużych graczy wniosły świeży optymizm“, powiedział CoinDesk Matthew Dibb, COO w Stack Funds. „Wierzymy, że w najbliższych tygodniach będziemy świadkami naruszenia 20.000 dolarów“.

W zeszłym tygodniu MicroStrategy zebrała 650 milionów dolarów w drodze sprzedaży zamiennych dłużnych papierów wartościowych w celu sfinansowania zakupu Bitcoinów. Od tego czasu, krypto waluta zwiększyła się o ponad 1000 dolarów i po raz ostatni była notowana na poziomie 19 100 dolarów.

Inna duża firma, MassMutual, w ciągu ostatnich kilku miesięcy przeprowadziła się do Bitcoinu, wzmacniając jego atrakcyjność jako „cyfrowego złota“ i pomagając w wywołaniu wielkiego wzrostu cen. Krypto waluta prawie podwoiła się z 10.000 dolarów do nowego rekordu 19.920 dolarów w ciągu 12 tygodni do 1 grudnia, po czym spadła do 17.700 dolarów w zeszłym tygodniu, w obliczu wzrostu zysków.

Podejście rozłożone w czasie

Dyrektor generalny Kenetic Capital, Jehan Chu, przewiduje również, że Bitcoin pójdzie naprzód z „dwoma krokami do przodu, jednym krokiem w tył“ akcji cenowej. „Ci, którzy przegapili 17 600 dolarów, mogą dostać kolejną szansę na zakup, ale prawdopodobnie na wyższym poziomie, gdy Bitcoin przebije sufit 20 000 dolarów,“ powiedział Chu.

Przebicie może jednak pozostać nieuchwytne do nowego roku, ponieważ niektórzy inwestorzy wciąż szukają możliwości sprzedaży w okolicach rekordowych poziomów. „Topside jest nadal utrzymywane z dużą ilością zleceń sprzedaży, prawdopodobnie od górników,“ Patrick Heusser, szef handlu w Crypto Broker AG z Zurychu, powiedział CoinDesk na Twitterze.

admin

Zurück nach oben